T.C. HSYK - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu - 26.12.2013 Tarihli açıklaması - Tam metin

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 26 Aralık 2013 Perşembe | 11:23

Kamuoyunda yargıya ilişkin yapılan tartışmalar ve Adli Kolluk Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler HSYK Genel Kurulunda görüşülerek aşağıdaki açıklamanın yapılmasına oyçokluğu ile karar verilmiştir.
11:23 | 0 comments

Savcı Muammer Akkaş: "Yargıya açıkça baskı yapılmıştır" açıklamasının tam metni...

Tarafımca yürütülen soruşturmada karşılaştığım baskılar nedeniyle aşağıdaki açıklamayı yapma zarureti hasıl olmuştur.

Uzun bir süredir kamuoyu tarafından yakından tanınan kişiler ile bir kısım kamu görevlileri hakkında önemli iddiaların bulunduğu, çıkar amaçlı suç örgütü kapsamında ihaleye fesat karıştırmak; rüşvet, nüfuz ticareti, sahtecilik, tehdit, 2863 sayısı yasaya muhalefet gibi suçlara ilişkin 2012/656 sayılı soruşturmayı yürütmekteyim.
06:32 | 0 comments

Kasımpaşa'dan "Ezik Beşiktaş" açıklaması: "Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticileri de bu çürümüş zihniyetin gerçek temsilcileri olduğunu her fırsatta spor kamuoyunda net bir şekilde ortaya koymaktadırlar."

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 24 Aralık 2013 Salı | 10:50

Beşiktaş Jimnastik Kulübü yöneticisi Ahmet Nur Çebi'nin öğle saatlerinde medyaya yansıyan ve takımımızın 2-1'lik galibiyeti ile sonuçlanan maçın tekrar edilmesindeki ısrarını belirttiği basın toplantısında "Kasımpaşa tarafı da bu eziklikle yaşamak istemez. Kendileri de biliyor ancak telaffuz etmiyorlar.'' şeklindeki açıklamalarını tüm kamuoyu gibi biz de ibretle dinledik.
10:50 | 0 comments