Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Meireles kararına tepki gösterdi.

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 29 Aralık 2012 Cumartesi | 13:37


29.12.2012
BASIN AÇIKLAMASI

16 Aralık 2012 Pazar günü oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasında, rakibine yönelik hareketi sebebiyle müsabaka hakemi Sayın Halis Özkahya tarafından Futbol Oyun Kuralları gereğince cezalandırılan Fenerbahçe futbol takımı sporcusu Meireles’in, hakemin bu kararından sonra tepki ve hakaret amaçlı olarak hakeme yönelik gerçekleştirdiği el hareketine ve akabinde fütursuzca hakemin yüzüne doğru kasıtlı şekilde tükürmesine, müsabakayı ekranları başında izleyen milyonlarca sporsever hayretle tanık olmuştur.
13:37 | 0 comments

TFF, Meireles affını bir açıklama ile savundu.

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 28 Aralık 2012 Cuma | 12:09

TFF'den açıklama - 28.12.2012

Türkiye Futbol Federasyonu ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu, Federasyonumuzun kuruluşundan bu yana, ana ilke olarak Türk futbolunun yüce menfaatlerini gözetmeyi, hakkaniyete dayalı bir hukuk sistemini, futbola hâkim kılmayı ve centilmenlik ile sportmenliği futbolun vazgeçilmez unsurları olarak benimsetmeyi hedef edinmişlerdir.
12:09 | 0 comments

Trabzonspor'dan Türk Futbol Federasyonu'na Tepki Açıklaması

TFF Tahkim Kurulu’nun Fenerbahçeli futbolcu Raul Meireles’in cezasının indirimiyle ilgili almış olduğu karar Türk futbolundaki tükenmişliğin en üst seviyeye ulaştığının son çarpıcı göstergesidir.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu adeta bir kulübün her türlü haklarını koruyup gözetmeye hevesli bir yapıda olduğunu bu tavrıyla bir kere daha gözler önüne sermiştir.
02:57 | 0 comments

Galatasaray'dan Türk Futbol Federasyonu'na tepki açıklaması.

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 27 Aralık 2012 Perşembe | 15:01

Türk Futboluna Tarihi Bir Leke Daha

Dün yargı kararlarını umursamayan bir federasyon, bugün de Raul Meireles’in cezasını 4 maça düşürerek bu kez kanıtları hiçe saymıştır.
15:01 | 0 comments

Rıdvan Dilmen ve bazı spor müdürlerinin GSTV'de programa çıkacak olmasına ultrAslan'dan tepki bildirisi

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 26 Aralık 2012 Çarşamba | 16:27


KAMUOYUNA

Galatasaray Televizyonumuzda yayınlanmakta olan "Başkanın Ajandası" programı hakkında son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine bazı hatırlatmalarda bulunma ve açıklama yapma gereği duyduk.

Geçtiğimiz yıllarda yeniden yapılandırılarak gerek yayın politikası gerekse taraftarın beklentilerini karşılaması konusunda özverili çalışmalarını takdirle izlediğimiz ve her zaman desteklediğimiz GSTV çıtasını yükseltirken, taraftarının bakış açısının, nabzının ve bazı değerlerinin yok sayılmasının bizler için kabul edilebilir hiç bir tarafı yoktur.
16:27 | 0 comments

Üniversitelerden ORTAK AÇIKLAMA

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 25 Aralık 2012 Salı | 19:52

Basına ve Kamuoyuna,

ODTÜ’de yaşanan üzüntü ve kaygı verici olaylarla ilgili olarak üniversitelerimiz tarafından bir açıklama yapıldığını gazetelerden öğrendik. Biz, aşağıda imzası bulunan ve Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi görev yapmakta olan öğretim elemanları olarak bu açıklamaya hiçbir şekilde katılmadığımızı beyan ediyoruz.
19:52 | 0 comments

Genç Fenerbahçeliler'den Aziz Yıldırım bildirisi

Yazan: Unknown Yazdığı Tarih: 23 Aralık 2012 Pazar | 13:24

Kör Gözlere …

Öncelikle belirtmek isteriz ki, salt bizim irademizle başlamasa bile, dün akşam artık olması gereken protestolardan ötürü hiç bir şekilde pişmanlığımız söz konusu değildir.

Protestonun muhatapları yaşananlardan ders çıkarması gerekirken her zamanki gibi bizi hedef göstererek konu saptırmak gibi beyhude bir çabaya girmiştir.
13:24 | 0 comments